Doğu Time

GSK yetişkinlerde alt solunum yolu hastalıklarının tedavisi için Faz III RSV aday aşı programını başlatıyor

  • 23 Mart 2021
  • GSK yetişkinlerde alt solunum yolu hastalıklarının tedavisi için Faz III RSV aday aşı programını başlatıyor için yorumlar kapalı
  • 137 kez görüntülendi.
GSK yetişkinlerde alt solunum yolu hastalıklarının tedavisi için Faz III RSV aday aşı programını başlatıyor
REKLAM ALANI

Gelişmiş ülkelerde RSV’nin (Respiratuar Sinsityal Virüs-alt solunum yolu hastalıkları) 60 yaş ve üzeri erişkinlerde yılda yaklaşık 360,000 hastane yatışına ve 24,000 ölüme neden olduğu tahmin ediliyor1

 

GSK, alt solunum yolu hastalıklarının tedavisi için hayata geçirdiği aday aşı programında Faz I/II sonuçlarının olumlu olması ve hedef kitlede güçlü bir bağışıklık yanıtı almasının ardından Faz III çalışmasına geçtiğini duyurdu.

RSV, 60 yaş ve üzeri erişkinler için önemli bir sağlık tehdidi oluşturmaktadır ve bu bağlamda gelişmiş ülkelerde RSV enfeksiyonları ile ilişkili yıllık 360,000 hastane yatışı ve 24,000 ölüm olduğu tahmin edilmektedir.1 Birçok ülkede rutin RSV testi ve güçlü gözetim sistemleri olmadığı için, yaşlılarda RSV’nin finansal yükü ile ilgili küresel veriler ya yetersizdir ya da önemi yeterince dikkate alınmamaktadır. Küresel popülasyonun yaşlanmasıyla birlikte, RSV enfeksiyonları ile ilişkili olanlar dahil olmak üzere solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı hastalıkların ve ölüm oranının artacağı tahmin edilmektedir. Yaşlı erişkinler için bir RSV aşısı birincil enfeksiyonun önlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda bağımsız, sağlıklı ve kaliteli yaşamın korunmasına da katkıda bulunacaktır.

 

GSK Başkan Yardımcısı ve Aşı AR-GE Başkanı Emmanuel Hanon; “RSV, yaşlılarda karşılanmamış medikal gereksinimlerden biridir ve RSV ile enfekte olmuş her 6 kişiden 1’inin hastaneye yatması gerekmektedir2. Özgün teknoloji kombinasyonumuz olan pre-füzyon F antijeni ve patentli adjuvan sistemimizle, hem hümoral hem de hücresel bileşenler için sağlıklı yetişkinlerle eşdeğer bir bağışıklık yanıtı sağlamayı başarmış durumdayız.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ