Doğu Time

QUEEN BEAUTY SALOON KURUCUSU ARZU ÇOBAN İLE CİLT BAKIMININ DOĞRULARI VE YANLIŞLARI

  • 11 Temmuz 2021
  • QUEEN BEAUTY SALOON KURUCUSU ARZU ÇOBAN İLE CİLT BAKIMININ DOĞRULARI VE YANLIŞLARI için yorumlar kapalı
  • 76 kez görüntülendi.
QUEEN BEAUTY SALOON KURUCUSU ARZU ÇOBAN İLE CİLT BAKIMININ DOĞRULARI VE YANLIŞLARI
REKLAM ALANI

Queen Beauty güzellik salonundan bilinçli güzellik ve sırlarını, güzellik salonu kurucusu Arzu Çoban anlattı. Cildin ihtiyaçlarını gören tecrübeli bir ekip ve teknolojik olarak yeterli  hizmet verdiği salonu sizler için gezdik ne röportaj yaptık, iyi okumalar

Bize kendinizden bahseder misiniz, sizi yakından tanıyıp sorularımıza öyle başlamak isteriz.

1979 Isparta doğumluyum. İlk, orta ve liseyi Isparta’da bitirdim. Lisansımı Süleyman Demirel Üniversitesi Ebelik bölümünden aldım. 2001 yılından itibaren Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak Adana, Aydın, Isparta, İzmir’de çalıştım.

Neden cilt bakımı yaptırmalıyız?

Derimiz düzenli bakım ve onarıma ihtiyaç duyar ve değiştiremediğimiz tek giysimizdir. Derimiz dış etkenlere, strese, havaya, yeme içme alışkanlıklarına, genetik faktörlere göre farklılık gösterir.

Onun için medikal cilt bakımı kişiye özel yapılır. Bu sebeple her cilde aynı nemlendirici veya temizleyici kullanılmaz. Medikal cilt bakımı sonrası ciltteki gözenekler derinlemesine temizlenir. Cildin ihtiyacı olan nem verilir ve son olarak cildin koruma kalkanı oluşturulur. Bu işlem 14 aşamada tamamlanır. Yaklaşık 1 saat 15 dakika sürer. En geç 28 günlük periodlar ile yapılması gerekir. Yılın 4 mevsimi yapılabilir. Yaş sınırı ya da cinsiyet ayrımı yoktur. Kesinlikle profesyonel kişiler tarafından uygulanmalıdır. Evde yapılan bakımlar ise medikal cilt bakımının tamamlayıcısıdır.

Medikal alt bakımında kullanılan bakım ürünleri asla kozmetik ürünleri değildir. İyileştirici özelliği olan Derma kozmetik ürünler ile işlem yapılmalıdır.

Lazer Epilasyonun neden yaptırmalıyız?

Lazer epilasyon bay bayan tüm bireylerin istenmeyen kıl köklerinden kurtulmasına yardımcı olur. Hayatını bu anlamda çok daha konforlu hale getirir. Lazer epilasyon artık lüks değil ciddi bir ihtiyaçtır. Şu an ki epilasyon yöntemleri daha ağrısız ve acısız aynı zamanda da kısa bir işlemdir.

Lazer epilasyonunun mevsimi yoktur. Yaz kış uygulanabilir. “Yazın uygulanmaz, leke oluşur.” vs. gibi söylemler doğru değildir.

Lazer epilasyon uygulayacak olan uzman ten rengini, kıl kökü yapısını aynı zamanda mevsimsel değişiklikleri dikkate almalıdır. Lazer epilasyon hamilelere, yüksek tansiyon hastalarına, kalp pili olanlara, cildinde açık yara ve dermatolojik rahatsızlığı olanlara uygulanmaz.

İpek kirpik kullanışlı mı?

Son yıllarda özellikle çalışan kadınların sabah evden çıkmasını hızlandıran, gözleri 8 hafta boyunca bakımlı gösteren bir yöntemdir. Tüm göz tipleri aynı olmadığı gibi göze uygulanacak ipek kirpik uygulaması da aynı olmamalıdır.

Kirpik Lifting nedir ?

Kirpiklerin daha doğal ve canlı görünmesine yardımcı olan, aynı zamanda kirpiklere şekil verip bakım yapan bir yöntemdir.

Bu güzel röportaj ve verdiği bilgiler için Ege Time Dergisi Okuyucuları adına Arzu Çoban’a çok teşekkür ediyoruz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ