Doğu Time

Son dönemin parlayan oyuncularından Esra Gezginci: “Beni zorlayıcı rolleri seviyorum”

  • 29 Nisan 2021
  • Son dönemin parlayan oyuncularından Esra Gezginci: “Beni zorlayıcı rolleri seviyorum” için yorumlar kapalı
  • 241 kez görüntülendi.
Son dönemin parlayan oyuncularından Esra Gezginci: “Beni zorlayıcı rolleri seviyorum”
REKLAM ALANI

Türkiye’nin En İyi Uluslararası Film Oscar adayı olarak belirlenen Yedinci koğuştaki mucize filminde aldığı rol ile adından söz ettiren  tiyatro ve sinema sanatçısı Esra Gezginci Ege Time Dergisine özel açıklamalarda bulundu.  Gezginci, bir çok farklı film projesi üzerinde çalıştığını ve yakın zamanda bunu hayranları ile paylaşacağını söyledi.

Bir çok dizide ve reklam filminde  oynayan, şimdilerde Fox Tv’de yayınlanan “son yaz” dizisinde  Banu karakterini canlandıran başarılı oyuncu  Esra Gezginci oyunculuk serüvenini ve hedeflerini anlattı.

Oyunculuk kariyerine tiyatro ile başladığını söyleyen Gezginci, çocukluğundan beri sanata karşı merakının ve duyarlılığının olduğunu belirtti.

7.koğuştaki mucize filmi ile çıkış yapan başarılı oyuncu, “benim için çok özel bir proje. Türkiye’de rekorlar kırdı dram türünde. Gerek yönetmeni gerek oyuncuklarıyla  çok güzel bir sinema filmi oldu.  Ben Aras Bulut’tan çok şey öğrendim orada. Ondan öğrendiğim şeyleri hala uyguluyorum bu arada” dedi.

“İki Şafak arasında” ile yurt dışı ödüllerini aldı

Yurt dışında bir çok ödül alan sinema filminde “Hanife” karakterini canlandıran Gezginci,  farklı karakterde köylü bir kadını canlandırdığını belirterek filmin sahnelerinin zorlayıcı olduğunu ifade etti.

Tiyatrodaki keyfi hiç bir tv projesinde almadığını söyleyen Esra gezginci, “ikisinin ayrı zevki var. Seyircinin olduğu ve bir alkış aldığın zaman o haz inanılmaz bir mutluluk veriyor. Dizide yada sinema filminde seyircinin reaksiyonunu göremiyorsun. Sonradan aldığın izlenimler oluyor. Onlarda çok mutlu edici ve gurur verici. Tiyatroda aldığın zevk gerçekten farklı. Bire bir alıyorsun ve daha çok motive ediyor” diye konuştu.

Bakanlığın projesinde kamu spotu gönüllüsü oldu

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığının hazırladığı kamu spotunun reklam yüzü olan sanatçı Gezginci, “Çok gurur verici bir şey. İçişleri Bakanlığımızın yaptığı olağanüstü bir senaryo ve çok güzel bir film tadında kamu spotu. Yayınlanmadığı için konuyu şuan açıklayamıyorum ama göçmenlerle alakalı bir reklam filmi olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Projenin kendisini çok duygulandırdığını ifade eden gezginci, bu proje sonrası insanlardan çok iyi geri dönüşler aldığını ve Nisan ayı içerisinde bunun yayınlanacağını belirtti. Devlete bağlı bir alanda çalışıyor olmanın çok güzel bir şey olduğunu vurgulayan oyuncu, “Demek ki doğru yolda ilerliyorum” dedi.

“Yeni projem ile Bosna katliamını dünyaya duyurmak istiyorum”

Aslen boşnak olan ve yakın zamanda Bosna’da yaşanılan katliamı anlatan bir film yapmak istediğini söyleyen Esra Gezginci, “Bunun üzerinde çalışmalara başladım. yönetmenden tutun oyuncularına kadar her şeyi kafamda oluşturdum.  bildiğiniz ve benim daha önce çalıştığım isimler var. Çok saygıdeğer insanlarla çalışacağım.  Senaryo bana ait ama üzerinde destek aldığım isimler var” dedi.

Gezginci, “Ben o filmde orada yaşanan katliamı ve hukukun hiçe sayılmasını anlatmak istiyorum. bu bir insanlık dramı. Tüm dünya buna seyirci kaldı ve bununla alakalı hiç bir şey yapmadı.

Ben bunu tüm dünyaya duyurmak ve bir daha yaşanmaması için farkındalık yaratmak istiyorum. Adaletin tam olduğu bir dünyayı çok istiyorum. Bunun için elimden gelen ne varsa yapmaya hazırım” şeklinde konuştu.

Son olarak oyunculuk kariyerine adım atmak isteyenlere de tavsiyelerde bulunan sanatçı Esra Gezginci şunları kaydetti:

“Böyle bir şey içinde olan insanların ailelerinin desteklemesini istiyorum. Benim ailem ciddi şekilde desteklediler beni. Güzel eğitimler alınırsa çok başarılı sanatçılar yetişeceğine inanıyorum. Bence ömür boyu hiç durmadan devam eden bir yol bizimkisi. Bunu hissettiğiniz anda ne gerekiyorsa yapmalıyız. Bu da eğitimle başlıyor. Bazen sette insanlar gelip “Esra Hanım bizde oyuncu olmak istiyoruz ne yapmalıyız?” diyorlar. Adım atmak ve eğitim almak gerekiyor aslında.  Hiç bir şey için geç değildir. Benim hayatımın bakış açısı bu. O yüzden inanıyorlarsa başarırlar.”

RÖPORTAJ : Muhammet Duman

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ