Doğu Time

VATANDAŞLARA ATA TOHUMLARINDAN ÜRETİLMİŞ 80 BİN FİDE

  • 04 Haziran 2021
  • VATANDAŞLARA ATA TOHUMLARINDAN ÜRETİLMİŞ 80 BİN FİDE için yorumlar kapalı
  • 71 kez görüntülendi.
VATANDAŞLARA ATA TOHUMLARINDAN ÜRETİLMİŞ 80 BİN FİDE
REKLAM ALANI

İzmir’in Foça İlçesi’nde vatandaşlara 80 bin adet biber ve patlıcan fidesi dağıtıldı. Foça Belediyesi’nin fideleri, ata tohumlarının kaybolmamasını sağlamak ve pandemi sürecinde çoğunluğu bahçeli evlerde yaşayan vatandaşların çiçek yanında sebze üretmelerini de teşvik amacıyla dağıttığı açıklandı.

Foça Belediyesi; temin ettiği ata tohumlarından üretilmiş patlıcan ve biber fidelerini İlçe merkezi, Yenifoça ve kırsal mahallelerde vatandaşlara dağıttı. Dağıtım görevlilerinden Sadık Kahraman   toplam 80 bin adet fidenin  dağıtılmasında amacın ata tohumlarının nesilden nesile aktarılmasına katkıda bulunmak olduğunu söyledi. Sadık Kahraman;”  Ata tohumlarından elde ettiğimiz fideleri vatandaşlarımıza dağıtıyoruz.  Onların nesilden nesile aktarılmasında bizimde bir payımız olursa çok seviniriz. Vatandaşlarımız bahçelerine bu fideleri eksin. Tohumların nesli tükenmesin. Onlara da bir uğraş olsun. “dedi.

BAHÇELERLE FİDELERLE ŞENLENECEK

Foçalı  vatandaşlardan Burcu Ölçen bahçelerin fidelerle şenleneceğini söyledi. Burcu Ölçen; “Ata tohumlarımızdan elde etmiş olduğu fideleri ücretsiz olarak dağıtan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ